Полицијата пронајде пиштол кај 19-годишен стружанец на улицата „Партизанска“

– На 28-ми декември 2023 година, во 21:15 часот на улицата „Партизанска“ во Струга, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Струга лишијае од слобода 19-годишен стружанец кај кого бил пронајден и одземен пиштол „Екол“ калибар 9 милиметри.

– По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР

ОСТАНАТИ ВЕСТИ