Пожар во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга

На 2. декември 2023 година, околу 22:09 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга настанал пожар.

– Извршен е убид, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Струга. Повредени лица нема, информираат од МВР.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ