Се тресеше во Италија: За еден час неколку земјотреси ја погодија Сицилија

Еден посилен и неколку послаби земјотреси утрово ја погодија Италија.

Земјотресите се регистрирани во близина на градот Месина на Сицилија. Првиот земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала е регистриран во 6 часот и 7 минути.

Во наредниот час се регистрирани неколку послаби, со јачина од околу два степени според Рихтеровата скала.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ