Се урна четирикатница во Доха, едно лице загина

Се урна четирикатница во Доха, едно лице загина

Едно лице загина при уривање на четирикатница во Доха, главниот град на Катар, соопштија денеска властите.

Според катарското Министерство за внатрешни работи, спасувачите пронашле седуммина преживеани, а лицето кое загинало било во зградата во моментот на уривањето.

Надлежните се уште не дале објаснување за уривањето на зградата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy