Се урна четирикатница во Доха, едно лице загина

Едно лице загина при уривање на четирикатница во Доха, главниот град на Катар, соопштија денеска властите.

Според катарското Министерство за внатрешни работи, спасувачите пронашле седуммина преживеани, а лицето кое загинало било во зградата во моментот на уривањето.

Надлежните се уште не дале објаснување за уривањето на зградата.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *