Силен земјотрес во Турција

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени ја погоди Турција, соопшти денеска Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот се случил во 4 часот и 36 минути, а епицентарот бил на 25 километри јужно од градот Елазиг, на длабочина од два километри. Засега нема извештаи за штети.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *