Сончево време со температура до 29 степени

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури се движат меѓу 2 и 7, додека максималните дневни ќе се движат од 22 до 29 Целзиусови степени.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ