Струга наскоро добива затворен базен, порача Јован Митрески од СДСМ

Координаторот на пратеничката група на владејачката СДСМ, Јован Митреки на социјалната мрежа Фејсбук сподели фотографии од изградбата на долгонајавуваниот затворен базен во Струга.

„После сите перипетии, работите со затворениот базен се при крај за огромно задоволство на пливачите, ватерполистите, сите спортисти и сите граѓани на Струга…“ се вели во пораката на Митрески.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ