ТРАГЕДИЈА: Фудбалер во Турција почина откако со часови беше затрупан под урнатините (ФОТО)

Кахриман беше фудбалер на екипата на Караманмарас Истиклалспор, една од екипите кои се натпреваруваат во БАЛ лигата, инаку аматерско ниво на натпреварувањето.

Кахриман остана заробен во урнатините по земјотресот, но немаше начин да се спаси и на крајот почина.

И покрај сите интервенции кои беа направени во болницата, немаше начин да се спаси овој поранешен фудбалер на Ордуспор.

BAL ekiplerinden Kahramanmaraş İstiklalspor’da forma giyen Taner Kahriman, kulüp tesislerinin yıkılması sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Taner Kahriman’ a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Kahramanmaraş İstiklalspor camiasına başsağlığı dileriz. pic.twitter.com/9PeuQse5oO

— Panenka Sport (@PanenkaSport) February 7, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *