ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА – автобус со странски регистарски таблички излета од патот, има и мртви! (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички се случила на автопатот кон Марибор кај клучката Липовци, јавува словенечки 24ur.com.

Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициското одделение Мурска Собота.

Истрагата се уште е во тек.

Foto: Sobotainfo

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *