УШТЕ ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ВО РОМАНИЈА – по првиот потрес следувало нов шок, еве ги деталите

По силниот земјотрес кој ја погоди Романија, следувале уште два, јавуваат српските медиуми.

Првиот потрес и најсилен бил со јачина од 5,3 степени по рихтеровата скала, а потоа следувале уште два.

Едниот со силина од 3,3 степени, а последниот со 3 степени според рихтеровата скала.

Се уште нема никакви информации за човечки жртви или материјални штети по потресот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *