Уште еден земјотрес вечерва,ПОЧУВСТВУВАН ВО СТРУГА И ОКОЛИНАТА

Нов земјотрес во Македонија со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Македонија, а епицентарот на истиот е во близина на Охрид.Земјотресот е на длабочина од десет километри.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ