ВИДЕО: Полициска акција како на филм, српските полицајци уапсија опасен криминалец во Белград

Жител на Белград Р.А (25) е уапсен вчера во филмската бркотница по него, бидејќи со уште три лица пробале да извршат грабеж во една работилница во Нов Белград, дознава српски „Блиц“.

Како што дознава „Блиц.рс“ на неговото апсење претходело и обид за грабеж.

-Грабежот e спречен од надзорникот, а криминалците му се спротиставиле. Избегале од работилницата, влегле во автомобил и го прегазиле надзорникот како и неколку случајни минувачи, вели извор за „Блиц“.

Тие веднаш по немилиот настан се дале во бегство. Известена била српската полиција, која веднаш тргнала во координирана филмска акција.

-При бегството низ Белград осомничените со својот автомобил почнале да возат лудо, а полициските службеници биле веднаш до нив при што дошло до благ судар. Осомничените биле фатени кај Дунавска улица, додава добро известен извор за српскиот портл.

Меѓутоа полицијата тогаш дошла до шокантно сознание. Главниот осомничен бил бегалец по кого биле распишани дури три потерници и девет потраги.

-Тој е познат криминалец и порано бил апсен поради тоа, вели изворот за српски Блиц.

Видеото може да го погледнете ТУКА

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *