ВИДЕО: Сирени одекнуваат на Алјаска – Цунами по силниот земјотрес од 7,4 степени, луѓето бегаат

Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени ја погоди Алјаска.

Според информациите од ЕМСЦ, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Сирените се огласија како предупредување за цунами, кое брзо потоа ја погоди Алјаска.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ