(Видео) Снег ги покри Алпите во август

На страницата „X“ „Earth42morrow“ е објавено видео на кое се гледа како во август паѓа снег на Алпите во Франција.

Се ближи крајот на август, а на Алпите во Франција врне снег, покажува видеото.

Снежната покривка ги изненади и љубителите на скијањето, па еден од коментарите гласеше:

„Скијачката сезона може да започне, климатските промени се тука“.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ