ВО ДВЕ СРПСКИ МОМЧИЊА ПУКАНО ОД КОЛА ВО ДВИЖЕЊЕ – повторно хаос во Косово, полицијата го пропуштила возилото со сторителите!

Канцеларијата на Владата на Србија за Косово и Метохија денеска соопшти дека бара итна и одлучна реакција на меѓународната заедница, по повредувањето на две момчиња во Готовуши во близина на Штрпце.

Врз момчињата било пукано од возило во движење, при што едниот е застрелан во рака, а другиот во рамо. Тие се хоспитализирани во Грачаница.

Од Канцеларијата за КиМ тврдат дека, иако неколку очевидци ја виделе регистрацијата на возилото од кое се пукало, но локалната полиција го пропуштило возилото со осомничените.

Поради инцидентот Србите од Косово го блокираа регионалниот пат Штрпце – Урошевац.ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *