ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Татко со телото го заштитил синот, бебето извлечено од урнатините живо

Драматични снимки од спасувачките акции во Турција и Сирија по катастрофалниот земјотрес ја ледат крвта во вените.

Се помалку има надеж за поголем број преживеани по урнатините како одминуваат часовите.

Нова снимка, и во овие тешки ситуации, ја потврдува љубовта и пожртвуваноста на родителот да го спаси своето дете.

Татко, со своето тело го заштитил синот кој е бебе, со надеж дека наследникот ќе преживее. Спасувачките екипи успеале да дојдат до нив. За жал, таткото е пронајден починат, но откако го извлекле неговото тело го виделе бебето кое било живо.

Според последните информации како последица од земјотресот, животот го загубија над 16.000 лица во Турција и Сирија.

Turkey, the moment when a father covered his son with his body during a tragic earthquake. As it turned out, this saved his life, the son is alive pic.twitter.com/E5cAV16d0f

— Levandov (@blabla112345) February 9, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *