Заканувачки пораки за експлозии доби Европската комисија

Заканувачки пораки за експлозии доби Европската комисија

На адресата на Европската комисија пристигнале две заканувачки пораки за експлозии на руски јазик, за што била информирана и полицијата во Брисел.

-Во мејлот се наведува дека експлозиите ќе се случат денеска, пишува Bruxelles Times.

Американската амбасада соопшти и дека упатила итно предупредување до граѓаните, од каде се бара да избегнуваат гужви, да се трудат да бидат незабележителни, како и да ги следат локалните медиуми и да се информираат.

Bruxelles Times наведува дека на социјалните мрежи кружат непроверени информации за потенцијален терористички напад на метро линиите 2 и 6 во Брисел.

🔴 STAY SAFE #Brussels #Bruxelles pic.twitter.com/eLlVBUI4uQ

— Nicolás Fuster ⭐️⭐️⭐️ (@mellamonicolas) March 8, 2023

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy