Застрелани двајца Македонци во Грција: едниот почина, другиот се бори за живот

Двајца Македонци утрово затрелани во Халкидики, Грција.

Крвавиот инцидент се случил околу 3.30 часот, во нивната изнајмена соба, откако непознати мажи со качулки на главата им влегле во собата и пукале во нив.

Едниот, на возраст од 39 години, добил најмалку 20 куршуми и починал на лице место, јавуваат грчките медиуми.

Неговиот 45-годишен пријател е хоспитализиран со повреди во болницата Полигирос.

Медиумите пренесуваат дека починатиот е познат бизнисмен од Скопје, сопственик на казино.

Полицијата во Полигирос спроведува прелиминарна истрага. 

ОСТАНАТИ ВЕСТИ