Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Канада

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Канада. Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 200 километри југозападно од Порт Мекнил.

Засега нема информации за жртви или материјална штета.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

8 Comments

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *