66-годишен стружанец физички нападнал службено лице во Струга

66-годишник од Струга физички нападнал службено лице. 

– На 15.02.2024 во 13.35 часот во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода (66) годишниот жител од Струга затоа што претходно во Одделението за управни работи во Струга физички нападнал вработен во Одделението за управни работи, информираа од МВР во дневниот билтен. 

ОСТАНАТИ ВЕСТИ