Албанија: Промоција на кандидатите за градоначалници на Коалицијата „Заедно победуваме“

Во Тирана денеска на стадионот „Air Albania“ Коалицијата „Заедно победуваме“ ќе ги промовира кандидатите за градоначалници.

Со промоцијата на кандидатите и официјално денеска ја започнуваат предизборната кампања за локалните избори кои ќе се одржат на 14 мај.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *