Aвтобус излетал од автопат во Турција, загинаа осум лица

Aвтобус излетал од автопат во Турција, загинаа осум лица

Најмалку осум лица загинаа, а околу 35 се повредени, од кои четворица се во критична состојба, кога меѓуградски автобус излетал од автопат во западниот турски округ Афјонкарахисар, изјави гувернерот на Кубра, Гуран Џигитбаси за државните медиуми, пренесе Танјуг.

Возачот изгубил контрола над возилото, изјави Џигитбаси.

Патничкиот автобус сообраќал од Дијарбакир на истокот на земјата кон Бодрум на запад, објави Ројтерс.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy