Бајден на молитвениот појадок повика на единство

Американскиот претседател Џо Бајден, во денешниот говор што го одржа на традиционалниот молитвен појадок во Вашингтон, апелираше на единство, посебно помеѓу демократите и републиканците во Конгресот.

-Во нашата политика и во нашите животи, премногу често се гледаме едни со други како непријатели, а не како пријатели. Колку и да се тешки времињата, ако погледнеме поблиску, можеме да ја видиме силата и решителноста што долго ја дефинираше Америка, посочи Бајден.

Молитвениот појадок се одржа во Центарот за посетители во Конгресот, на кој учествуваа 1.300 гости.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *