Бајден во ненајавена посета на Киев

Џо Бајден пристигна во Киев на ненајавена средба со претседателот на Украина, Володимир Зеленски. Јавната маршрута на американскиот претседател сугерираше дека тој ќе ја посети Полска, но американскиот претседател штотуку пристигна во главниот град на Украина.

Воздушна тревога е прогласена ширум Украина откако се појавија гласини дека висок функционер ќе дојде во ненадејна посета на главниот град Киев. з

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *