Детали за вчерашната несреќа на Алпите: Автобусот со 40 деца се превртел низ падина и паднал во поток- ПОВРЕДЕНИ 21 ЛИЦЕ

Најмалку 21 лице е повредено вчера во несреќа на француските Алпи кога автобус со деца се превртел и низ падина и паднал во поток.

Во автобусот се превезувале 40 основци.

Возачот и совозачот се најтешко повредени, додека 18 деца и еден возрасен се здобиле со полесни повреди, изјави Фабиен Мулик, градоначалник на градот Корп, каде што се случила несреќата.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *