ФОТО: Градот во Охрид оштети возила – искршени стаклата!

По силно невреме проследено со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и појава на град кое го зафати денеска Охрид се појавија и материјални штети.

Имено, од силниот град со големина за лешници оштетени се возила.

Според фотографиите од Охрид, може да се забележат искршени стакла.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ