ФОТО: Спасено бебе старо 20 дена, во раката држело прамен коса од мајката

ФОТО: Спасено бебе старо 20 дена, во раката држело прамен коса од мајката

Бебе старо 20 дена е извлечено живо од урнатините на земјотресот во Турција, јавуваат светските медиуми.

Спасувачите беа фотографирани како го држат бебето Керем Агиртас додека трагале по преживеани од земјотресите во кои животот го загубија над 21.000 луѓе во Турција и Сирија.

Бебето било извлечено од урнатините во Хатај, јужна Турција.

Не е познато дали некој од членовите на неговото семејство ја преживеал катастрофата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy