(ФОТО) Возило излета од коловозот кај Мислешево, сообраќајна незгода на патот Охрид- Струга

Утрово се случи сообраќајна незгода на регионалниот патен правец Охрид- Струга , на самата раскрсница кај село Мислешево. Во незгодата дошло до судар на две патнички моторни возила од кои едното е излетано од коловозот.

Во моментов на лице место се полициски екипи каде се врши увид а можно е да биде затворен за сообраќај овој патен паревц.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ