Има приказни кои не се завршени – една фотографија, илјада солзи наместо зборови (ФОТО)

 

По земјотресот во Турција и Сирија најразлични приказни се објавуваат веќе десетина дена по потресот.

Речиси нема која не е тажна, а трагедиите не се споредуваат со ништо на светот.

Една фотографија од еден стан чиј само еден ѕид не се срушил зборува за една љубовна идила која ја имале момче и девојче пред да се случи кобниот потрес.

Засега нема информација за двајцата… но сепак оваа фотографија зборува за нивниот срушен сон, а тоа е заедничкиот дом…

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *