ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО – спие на кауч под отворено небо додека во позадина неговиот дом е срамнет со земја и багерот го отстранува шутот (ФОТО)

Стравичниот земјотрес од 7,8 степени по Рихтер кој пред неколку денови ги погоди Турција и Сирија ги остави илјадници и илјадници граѓани без своите домови.

Бројот на жртвите се зголемува од минута во минута, додека вистински пекол преживуваат тие што се спасија во последните секунди од потресот.

Иако стотици фотографии и видеа се шират од најпогодените места, речиси нема некој кој не останал рамнодушен на секоја потресна сцена од рушевините.

Една таква ситуација овие денови се шири на социјалните мрежи, а тоа е кадар од еден турски град каде човек спие на кауч под отворено небо додека во позадина неговиот дом е срамнет со земја.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *