Кога го слушна звукот веќе сè и беше јасно, го зграпчи само ова и излета надвор – снимки од вчерашниот нов потрес во Турција од кои ќе подзинете (ВИДЕО)

Тлото во Турција не престанува да се тресе.

По вчерашниот земјотрес од 5,6 степени по Рихтер се појавија и видео снимки од надзорните камери кои покажуваат како навистина изгледал потресот кој ги врати за момент луѓето пред две недели на самиот почеток на оваа голгота.

На видеото има кадри од надзорни камери од неколку различни објекти меѓу кои и една џамија, дом како и продавница.

Вработената во една продавница откако сфаќа што ја чека само го зема својот телефон и излегува од неа за да биде на сигурно, а тоа е среде улица.ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *