Лажна информација за бомба во авион од Полска за Грција

Авион со 192 патници и членови на екипажот што од полскиот град Катовице патувал кон Атина, вчера попладне на атинскиот авион слетал во придружба на воени авиони, откако постоело инфомрација за бомба, објавија грчките медиуми.

По добиената инфомрација за евентуалното постоење на експлозивен механиза, веднаш бил активиран специјаниот безбедносен протокол.

Авионот на компанијата „Рајанер“ безбедно слетал во Атина, била извршена контрола и проверка како на патнците, така и на авионот и не било пронајдено ништо соминтелно.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

43 Comments

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *