„Луфтханза“ има проблем со компјутерските системи, откажани многу летови

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ денеска соопшти дека компанијата има проблеми со своите компјутерски системи.

Поради спомнатите проблеми денеска се откажани многу летови, пренесува Блумберг.

Портпаролката на компанијата соопшти дека истрагата е во тек.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *