ЛУЃЕТО СЕ ГАЗАТ ЕДЕН ПРЕКУ ДРУГ ЗА ДА ИЗБЕГААТ – први снимки од силниот земјотрес во Таџикистан, сите се молат да нема посилен потрес од овој! (ВИДЕО)

Силен земјотрес со јачина од 7,2 степени по рихтер го погоди денеска Таџикистан, јавуваат кинеските сеизмолози.

Епицентарот бил во близина на градот Мургоба на длабочина од 20 километри.

Во меѓувреме на Твитер се појавија и први снимки од земјотресот, а на истите се гледаат како се лулаат сите работи од собата, а во еден момент од силниот удар и се превртуваат на земјата.

#Tajikistan
7.1 pic.twitter.com/LaxApWIgKH

— Tahir Aziz (@TahirAziz7) February 23, 2023

Footage of an earthquake in #Tajikistan: according to updated data, 2 earthquakes occurred: the first – magnitude 6.8 at 05:37 local time, the second – 5.0 at 05:55. #China #Turkey #Iran #Iraq pic.twitter.com/RGMV76E2PE

— Natali (@kanti_natali) February 23, 2023

#Tajikistan May Allah protect our brothers and sisters in Tajikistan after an earthquake of 7.2 hit the country. Prayers from Pakistan #Tajikistan #زلزال #earthquake pic.twitter.com/QgMIt74kdP

— Faiz (@Faizi141) February 23, 2023

Иако се работи за разорен земјотрес, во моментов нема информации за жртви или материјални штети.
@tino_sechet ⚠️FAKE IMAGES⚠️ #pourtoi #foryou #lesinfosdetino #tinosechet #drame #faitdivers #seisme #tajikistan #tremblementdeterre #tajikistan🇹🇯 #viral #chine #actualité ♬ son original – Les Infos de Tino

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *