Мал авион се урна во Њујорк, едно лице загина (ВИДЕО)

Мал авион се урна во населбата Лонг Ајленд во Њујорк, при што едно лице го загуби животот.

Авионот се урнал околу 15 часот по локално време, соопшти полицијата на округот Сафолк.

На социјалните мрежи е објавено видео од моментот кога авионот се урива. Во авиониот имало вкупно тројца патници, од кои двајца се повредени и со хеликоптер пренесени на лекување во болницата „Стони Брук“.

New York 🇺🇸A small plane crashed this afternoon in Lindenhurst, in the area of 5th Street and North Wellwood Avenue.
leaving at least one person dead and two others injured. A residence doorbell camera captured the moment when small plane crashed near the Long Island train track pic.twitter.com/7A6kLw1b5z

— Sophia Lambert 🇺🇸 (@DV16FDS5V) March 6, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *