Малата Зехра е херој: По неколку часа под урнатините излезе жива (ВИДЕО)

Малата Зехра е херој: По неколку часа под урнатините излезе жива (ВИДЕО)

Малата Зехра е херој на денот во трагичниот ден во Турција. Таа неколку часа поминати под урнатините излезе жива со помош на спасувачките екипи. Ова е снимено во провинцијата Кахраманмараш која е најпогодена од силниот земјотрес во Турција.

Турција прогласи 12 дневна жалост поради големата катастрофа, која ја погоди и Сирија. Во двете држави жртвите и повредените се бројат во илјадници, а нивната бројка за жал расте од час во час.

Emekleyerek yaşama uzandı… #Kahramanmaraş Göksun’da küçük Zehra enkaz altından böyle çıkarıldı. #deprem pic.twitter.com/hEPY3POSn5

— TRT HABER (@trthaber) February 6, 2023

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy