Масакр во Јута: Тела на осумчлено семејство пронајдени во куќа, меѓу нив има 5 деца

Телата на осум членови на семејството се пронајдени во куќа во американската сојузна држава Јута, соопштија локалните власти. Меѓу жртвите има пет деца.

Потенцијалниот мотив за убиството не е објавен.

Жртвите беа пронајдени во средата со прострелни рани во дом во Енох, град со околу 8.000 жители на 400 километри јужно од Солт Лејк Сити.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *