Нов силен земјотрес во Турција

Тлото во Турција не престанува да се тресе.

Регистриран е нов силен земјотрес во Централна Турција со јачина од 5,3 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е во близина на местото Нигде.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *