НОВ ВЛАЖЕН БРАН НОСИ МНОГУ ДОЖД И СНЕГ – Ухмр излезе со вонредна најава за времето

Утре времето ќе биде претежно стабилно и потопло.

Под влијание на нов влажен бран во понеделник попладне и во вторник времето ќе биде облачно, на повеќе места со врнежи од дожд.

Наместа врнежите ќе бидат обилни, со пороен карактер и со појава на ретки грмежи. Температурата во вторник ќе биде во опаѓање и на планините врнежите ќе бидат претежно од снег.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ