НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ТУРЦИЈА!

Нов земјотрес денес е регистриран во Турција.

„Земјотрес со јачина од 4,7 степени се случил во областа Гирин во Сивас“, пишува на социјалните мрежи по што следуваат бројни коментари и молитви.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *