Од минута во минута, ден по земјотресот во Турција

Се зголемува бројот на жртви во Турција и Сирија, по разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени кој вчера ги погоди земјите.

Студеното и снежно време им ја отежнува работата на спасувачките екипи, но и потресите кои постојано го тресат тлото.

Светот се организира да им помогне на Турција и Сирија да се справат со последниците.

Сите информации за случувањата во Турција и Сирија следете ги во продолжение.

Бројот на загинати во земјотресот во Турција може да надмине 10.000

Над 4.300 загинати во земјотресот во Турција и Сирија

Нoв земјотрес од 5,6 степени ја погоди централна Турција

Од минута во минута: Најнов биланс – во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *