Од минута во минута, сите информации за земјотресот во Турција

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри.

Спасувачките акции се уште траат, се повеќе се зголемува бројот на загинати лица.

ТРАГЕДИЈА: Фудбалер во Турција почина откако со часови беше затрупан под урнатините (ФОТО)

Земјотресот ја помести Турција за три метри

Над 8.400 жртви во Турција и Сирија, се очекува бројот на загинати значително да се зголеми

Жена бремена во 9 месец спасена по 40 часа поминати под урнатините во Хатај

Хуманитарна помош и спасувачки тимови од Македонија се упатија во Турција

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *