Од оваа зграда стојат само столбовите – кога ќе видите што има на покривот ќе сфатите зошто не се срамнила со земја, природата е чудо (ФОТО)

Разорниот земјотрес во Турција со јачина од 7,7 степени по Рихтер речиси разурна десетина провинции и одзеде над 45 илјади животи.

Најпогодено подрачје е Хатај каде е лоциран епицентарот на потресот, а градот е речиси срамнет со земја.

Овие денови дрон од воздух откри како изгледа срушениот град до темел, а на едно видео се гледа како од една зграда стојат само столбовите од истата.

Она што го забележал дронот е дека на покривот од оваа зграда стои гнездото на гулаби кои е неоштетено во разорниот потрес и тие спокојно престојуваат во него додека илјадници граѓани ги загубија своите домови.ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *