Охриѓанец пронајден мртов во својот дом

Шеесет и тригодишен охриѓанец бил пронајден починат во стан во градот, кадешто престојувал.

Како што информираат од СВР Охрид, станот се наоѓа на улицата „Даме Груев“.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ