Полицаец го убил командирот во полициска станица во Австрија

Во полициската станица во Трибен, Горна Штаерска, офицер го застрела командирот на станицата за време на утринскиот состанок.

Според информациите, несреќата се случила утринава околу 7:45 часот, кога 46-годишен полицаец испукал истрел во кој загинал 59-годишниот командир на полициска станица во Австрија.

Имено, на состанокот дошло до вербална расправија меѓу колеги, по што следувала трагедија.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *