Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени. UV=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне 32 степена.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ