Рон Џереми префрлен во душевна болница

Порно ѕвездата 69-годишниот Рон Џереми е префрлен во државна душевна болница откако беше прогласен за неспосопбен да му се суди за силување и други обвиненија, изјави во вторникот портпаролот на окружниот обвинител на Лос Анџелес.

Џереми е обвинет за повеќе од 30 точки за сексуален напад, вклучувајќи 12 точки за силување, во областа на Лос Анџелес во период од 23 години.

Сепак, Џереми, кој се изјасни за невин, беше прогласен за ментално неспособен да му се суди и беше предаден во државна душевна болница. Може да биде задржан во болница до две години, изјави Грег Рислинг, портпарол на канцеларијата на окружниот обвинител.

Сослушувањето за напредокот во третманот кај Џереми е закажано за 8-ми мај.

Џереми е меѓу најголемите имиња во индустријата за филмови за возрасни, настапувајќи во над 2.000 филмови.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *