СЕ ТРЕСЕ И ТУРЦИЈА – предмалку повторно земјотрес на ова место, таму веќе од претходно сè е срамнето со земја!

СЕ ТРЕСЕ И ТУРЦИЈА – предмалку повторно земјотрес на ова место, таму веќе од претходно сè е срамнето со земја!

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди централниот дел на Турција, јавува EMSC.

Земјотресот е регистриран во 15:50 часот по локално време, а епицентарот бил во близина на Караманмарас.

Засега нема информации за нови жртви и причинета штета.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy