Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди аргентинската провинција Сантијаго дел Естеро, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Како што е наведено, земјотресот се случил на длабочина од 611 километри, јави Ројтерс и пренесе Танјуг.

Засега не се објавени информации за евентуална материјална штета или повредени во земјотресот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *