Силен земјотрес од 5,5 степени денес ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денес ја погоди источна Турција, соопшти ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри од Малатја, на длабочина од 5 километри.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *